AVP Anadolu Lisesi - 10/K Sınıfı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AVP Anadolu Lisesi - 10/K Sınıfı

AVP Anadolu Lisesi

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Knight Online World

4 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : Yüzmek, Basketbol Oynamak, Müzik Dinlemek

1
Aktif:

Knight Online World Empty
MesajKonu: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeC.tesi Ocak 05, 2008 12:32 am

Sabah Gazetesi Bir Köşesinde Knight Online hakkında Şu yorumları Yaptı;

''Knight Online'' oyununa dikkat!

Malezyalı bir bilgisayar tasarımcısı tarafından hazırlanan ve son dönemlerde Türkiye'de giderek yaygınlaşan ''Knight Online'' adlı oyun, çocukları bilgisayar bağımlısı yapmakla kalmıyor, oyunda kullanılan silahları satın almak için yüklü miktarda para da harcatıyor.

''Knight Online'', çocuklara para kazanma ve sürekli başarı elde etme hırsı kazandırıyor. Online oynanan bu oyunda oyuncular arasında oluşan pazar, bilgisayar karakterlerinin oyunun çok yaygın olduğu yabancı ülkelerde 10 bin dolara kadar yükselen fiyatlarla satılmasına yol açıyor.

İnternetten ücretsiz indirilebilen, dünyanın çeşitli noktalarındaki kişilerle aynı platformda oynanabilen Knight Online'de El Morad (İnsanlar) ve Karus (Orclar) ırklarının kıyasıya savaşı söz konusu.

Seçilen karakterle şehirlerin civarında bulunan çeşitli yaratıkları öldürerek sanal para, eşya ve puan kazanmayı amaçlayan oyunda, kazanılan puanlarla seviye yükseltilerek daha güçlü özellikler elde edilebiliyor. Seviye arttıkça bölüm atlamak için daha çok puan kazanmak zorunda olan oyuncular, sanal paralarla kendilerine silah ve giysi gibi malzemeler de alabiliyor.

Buraya kadar 3 boyutlu oyunlarla altyapısı ve tarzı benzeyen oyunun belirli bir sonu olmaması ve ücretsiz olarak her yaş grubundaki bilgisayar kullanıcıları tarafından oynanabilmesi ''bilgisayar bağımlılığına'' adeta davetiye çıkartıyor. Birden fazla kişiyle online olarak oynanabilen oyunlarda, sanal evrende bir karakter oluşturup, çeşitli yetenekler ve güçlerle en üst seviyeye ulaşmak hedefleniyor.

KARAKTER VE MALZEMELERİN FİYATI

Oyunda yaratılan karakterlerden silahlara kadar bir çok unsur, sanal platformda paylaşıldığı gibi gerçek para karşılığında da alıcı buluyor. Bu nedenle para kazanma hırsı veren oyun nedeniyle çok sayıda kullanıcı saatlerini bilgisayar karşısında geçirerek, en üst seviyede, güçlü bir karaktere sahip olmayı hedefliyor.

Knight Online'de 60. seviyedeki bir oyuncu karakterini, silahsız ve kıyafetsiz olarak 150-170 YTL arasında, 65. seviyede 300 YTL'ye kadar satabiliyor. Ayrıca, oyunda kullanılan silahların fiyatı 50-300 YTL arasında değişiyor. Silahlar, malzemeler ve karakterler ne kadar sanal olsa da, gerçek paralar kullanılıyor. Bir kullanıcı geliştirdiği karakter için aldığı para karşılığında şifresini ve kodlarını alıcıya veriyor.

Alışveriş çoğunlukla yüz yüze olmasına karşın daha önceden birbirlerini tanıyan kullanıcılar, internet üzerinden de ödeme yapıyor. Ancak, kredi kartı veya internet bankacılığı kullanımı için yaşı uygun olmayanlar, alışveriş için internet kafeleri tercih ediyor.

Dünya üzerinde 3 milyondan fazla online üyesi bulunan oyunda, kullanıcılar üst düzey karakterlere sahip diğer oyuncuların şifrelerini ve kodlarını kırmaya çalışıyor. Bir Türk hackerin bu yöntemle elde ettiği karakterleri satarak on binlerce dolar kazandığı iddia ediliyor.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Özel Başkent Üniversitesi Adana Hastanesi doktorlarından Psikiyatr Dr. İbrahim Bilgen, günümüzde yaygınlaşan internet ve bilgisayar kullanımıyla çok sayıda çocukta dürtü denetim bozukluğunun gözlendiğini belirtti.

Bilgen, çocukların adeta bilgisayar oyunlarının içine hapsolduğunu, sanal dünyanın içinden çıkamaz halde saatlerce ekran karşısında durduğunu söyledi. Birçok bilgisayar oyunu gibi ''Knight Online''nin de çocuklarda bağımlılık yaratabileceğini ifade eden Bilgen, şunları kaydetti:

''Çocuklar, bu oyunlar karşısında asosyal bir yapıya sahip oluyor. Annesinin odasına bıraktığı yemeğin bile farkına varmadan yaklaşık 48 saat oyun oynamış bir çocuğun ailesi ilk kez yardım için geldiğinde önce şaşırdım. Ancak, son dönemlerde bu tip şikayetler giderek artmayabaşladı. Çocuklar odadan çıkmaya, hatta su, tuvalet gibi ihtiyaçlarını bile karşılamaya gerek duymuyor.

Yarattığı sanal dünya içinde kendine yer edinmeye çalışıyor. Özellikle çocuklar, yüz yüze iletişim yerine sanal dünyayı tercih ediyor. Bilgisayar kullanıcıları, tüm gün ve gece bilgisayar başından kalkmadan oyundaki karakterini yöneten, hayattan kopuk kişiler haline geliyor.''

Bilgen, çekingen ve sosyal ortamdan uzak duran bu çocukların, sosyal anksiyete rahatsızlığına sahip olduğunu, internet ve online oyunları bağımlılık halinde kullandığını anlattı. İbrahim Bilgen, ailelerin belli bir ölçüde bu tip oyunlara kısıtlama getirmesi gerektiğini, çocukların sosyal aktivitelere motive edilmesinin bilgisayardan uzaklaşmanın en önemli yolu olduğunu söyledi.
https://avpanadolu.yetkin-forum.com
alper
Moderatör
Moderatör
alper

Erkek
İş/Hobiler : msn,futbol,bursa maçlarına gitmek
Lakap : alper

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeC.tesi Ocak 05, 2008 12:46 am

Gereksiz bir oyun . Grafikleri berbat , konusu ondanda berbat paso öldür birilerini saatlerce aynı monsterı öldür exp kas senaryo yok.
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

1
Aktif:

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeC.tesi Ocak 05, 2008 12:49 am

Bende knight online oynuyorum. hemde bu yazılanları bile bile oynuyorum. Ama ben sadece sıkıldıkça yeterince oynuyorum. Bu oyunda bazı kullanıcılar var, kendini oyuna kaptırmış sosyal hayatı bitmiş. Böle olmaz. Oyun sadece can sıkıntısını gidermek icin oynanır
MoRTiCiaN
Moderatör
Moderatör
MoRTiCiaN

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeC.tesi Ocak 05, 2008 1:42 am

ya zaten oynun eski tadı kalmadı cıvıgı cıkmıs en son gördüğümde
sizleri dota oynamaya davet ediorum gerekli bilgi almak isteyenler bana mesaj atsınlar
bursaçocuğu!
Moderatör
Moderatör
bursaçocuğu!

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : Joaquin Sanchez

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimePtsi Ocak 07, 2008 6:23 pm

ı am kıng of asas combo Very Happy alper oyunu en bilenlerdendir ona danışablirsiniz
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

1
Aktif:

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimePerş. Ocak 10, 2008 7:18 pm

bursaçocuğu! demiş ki:
ı am kıng of asas combo Very Happy alper oyunu en bilenlerdendir ona danışablirsiniz

vayy demek cok iyi combo yapıyosun ha bi ara senle bi vs atalım Very Happy
Bende Xgenon da oynuyorum 73 lvl Rogue charım var
bursaçocuğu!
Moderatör
Moderatör
bursaçocuğu!

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimePerş. Ocak 10, 2008 8:26 pm

yaparız kocum ama çar yok bende :S yanıma bi minorcu lazım sadece!
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

1
Aktif:

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeCuma Ocak 11, 2008 6:32 pm

minör cümü Very Happy Zaten önemli olan minör kombo yapabilmek. Artık o kombo sayılmıyor
bursaçocuğu!
Moderatör
Moderatör
bursaçocuğu!

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeCuma Ocak 11, 2008 7:19 pm

3-4 aydan beri oyuna girmiyom kesersin benı ama bi kaçgün çalışmam lazım
MoRTiCiaN
Moderatör
Moderatör
MoRTiCiaN

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 7:38 pm

ahuahau minorcumu abooww sen eziqsin la epey memetin dedii gibi önemli olan minor combo
bursaçocuğu!
Moderatör
Moderatör
bursaçocuğu!

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 8:01 pm

tmm arkadaşlar ezmeyin
bi 5-6 aydan beri asasla oynamıyom o zamanlar bi çarı iki kişi yönetirdi minor ve combo olrak artık tek kişi 2 comboyuda yapabiliyo galiba
oyunu hepinizden önce oynuyordum artislik yapmayın Very Happy:D
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

1
Aktif:

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 8:20 pm

Yavaşşş Very Happy ben 5.5 yıldır oynuyorum bu oyunu ben oynarken daha Türkiyede'ki internet cafelerde yoktu Very Happy
MoRTiCiaN
Moderatör
Moderatör
MoRTiCiaN

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 9:11 pm

ohaaa
bursaçocuğu!
Moderatör
Moderatör
bursaçocuğu!

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 9:30 pm

Razz yalan atma lütfen
bursaçocuğu!
Moderatör
Moderatör
bursaçocuğu!

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeÇarş. Ocak 23, 2008 9:31 pm

anlat bakalım ilk oyunu biraz neler vardı serverlar hangı sırayla açıldı
MoRTiCiaN
Moderatör
Moderatör
MoRTiCiaN

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimePerş. Ocak 24, 2008 6:38 pm

la ilk oyunu bende hatırlıom galiba acılısında bi öküzümsü yaratık böğürüyodu Very Happy
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

1
Aktif:

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimePerş. Ocak 24, 2008 6:44 pm

anlatayım ilk olarak ares ve eis vardı. Sonra sırayla beramus ve xgenon acıldı. Türkiye'ye ilk geldiginde daha xgenon yoktu. İlk olarak Xgenonda başladım. Bi flame mage m vardı. Daha sonra Cypher a gectim. Knightta ilkleri burda yasadım 70 lvl rogue ama fazla deger vermedim. koxp kurdum banlandım. Sonra bi dönem daha oynadım cypher da . Sonra eski serverim Xgeon a ggectim. ilk olarak 59 lvl ardream bi char kastım . daha sonra sıkıldım. Lvl kasmaya başladım suan 74 %80 im. Allah izin verirse 80 e kadar gidecek.

Daha ögrenmek istediin bilgi varsa yine yazarrsın. Ayrıca yalan söylemiyorum...
bursaçocuğu!
Moderatör
Moderatör
bursaçocuğu!

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimePerş. Ocak 24, 2008 6:48 pm

tutturamadın arkadaşım diezden sonra beramus değil xgenon açıldı neyse bidahakı sefere
inş olursun 80 Very Happy
alper
Moderatör
Moderatör
alper

Erkek
İş/Hobiler : msn,futbol,bursa maçlarına gitmek
Lakap : alper

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 4:54 pm

diez de basladim ilk rog 62 lvl oldum o zmn 70 siniri wardi Blood fln wrdi o zmnlar. sonra iste yeni lufer felan geldi 70 sinirinda 68 olduk sattik onu 750 ytlye . 80 patchinde 70 lvl warrior aldim onu 75 yaptim baya salam item wardi yazin sattim iste soykana sorabilirsinizz...suan 850 ytl degerinde 73 lvl roq war Oly de.. item ; +8 dual shard set +8 chitin +7 gorev dagger.glass belt iron neck. duo rol kupeler dandik
bursaçocuğu!
Moderatör
Moderatör
bursaçocuğu!

Erkek

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 5:11 pm

evt alper yalan sölemez Very Happy
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

1
Aktif:

MesajKonu: Geri: Knight Online World   Knight Online World Icon_minitimeCuma Ocak 25, 2008 5:19 pm

Bendede suan +7 flame (görev) +8 shard, +8 shell set, re+1 dual, wp +1, dual rol var
İnanmayanlara şipşak foto

Knight Online World
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Knight Online Patch 1454-1473 + 1475 Auto Patch Download
» Cabal Online